در سودای آسمان

روز بیست و هشتم

میدونی عمق فاجعه کجاست؟

وقتی که میخوای درحد توانت یک مبلغی رو کمک مردم کرمانشاه کنی،دلت راضی نمیشه واریز کنی به ارگان های دولتی و درآخر یک موسسه خیریه پیدا میکنی که بنظرت قابل اعتماد هست و داره فعالیت میکنه و البته گزارش تصویری هم میذاره توی کانال تلگرامش.+حق الناس که فقط از دیوار مردم بالا رفتن و حق مردم رو خوردن نیست،حق الناس یعنی انقدر عملکردها افتضاح باشه که اعتماد مردم سلب بشه و اگر کسی هم بخواد واقعا کاری انجام بده دیگه کسی نتونه بهش اعتماد کنه.

++واقعا نمیدونم بیمارستان تازه ساختی که ویران شده رو چجوری ساخته بودن؟تف کاری که میگن یعنی همین هاااا

+++خیلی الان دوست دارم بفهمم توی دل و ذهن مهندس ها و پیمانکارها چی میگذره.انقدر به درستی کارشون اطمینان دارند که اگر حادثه ایی مثل کرمانشاه رخ بده،ساختمون هاشون با خاک یکسان نشه؟میتونن شبا راحت بخوابن؟

++++امیدوارم کمک ها و امدادرسانی ها فقط به همین روزای اولیه ختم نشه.مدیران آلزایمر نگیرن صلواااااات


دسته بندی :
 روزانه نوشت

دیدگاه ها [ ۹ ]

اعتماد خیلی سخت بدست میاد و راحت از دست میره... 

صلواتِ بلند ختم کن ;-)
بله.براهمین ادم باید خیلی توی روابطش مراقب باشه

:))
من برای نرگس کلباسی میریزم که توی اینستاگرامش شماره حساب داد.
بدی بی نظمی توی کشور ما اینه که فرهنگ شده! خیلیا ممکنه عذاب وجدان بگیرن...
خدا خیرتون بده.
بی نظمی وقتی هست که نیروهای نظامی اول اقدام میکنن و تازه روز بعد ساعت ده صبح دولت جلسه تشکیل میده تا مشورت کنن که چیکار کنن.

سلام عزیزم..واقعا همینطوره اعتماد کردن خیلی سخت شده.
وقتی راهزنان میان و پتو و چادرای اهدایی رو میدزدن چی باید بگیم؟؟ انصاف و وجدان خیلی وقته از وجود خیلیا رفته از وقتی حروم قاطی پول شده قلبا سخت شده..
سلام :)
کاملا موافقم باهات...امیدوارم یک روزی بیاد که حداقل نسل های ایندمون ارزش هایی که الان منسوخ شده رو احیا کنند...
من با همه اوضاع اعتماد کردم
و وسایل و به مسجد محل دادم که برسونن به هلال احمر
الاعمال بالنیات...
دزدی هم شایعه بود
تو این مدتم تلگرام و اینستام و پاک کردم که اخبار و شایعات و نشنوم و آسوده زندگی کنم
من که از تابستون اینستا رو دی اکتیو کردم.چند روز اول سختم بود اما الان واقعا راحتم :) فضاش دیگه بد شده بنظرم.
خدا خیرتون بده :)

به نظرم بزرگترین دستاورد این کانالای ضد حکومتی تلگرام همین بود! القای بی اعتمادی به مردم نسبت به حکومتشون.. همینکه کمک هاتون رو میبرن میانمار و سوریه و غزه.. سپاه اله.. بسیج بله.. حوزه فلانه.. رهبر بهمانه.. ما برای باور کردن هرکدومش چه ادله ای خواستیم؟ کسی که برای سرزمینش جون میده، سر میده، پول کمک مردم رو میبره یه جای دیگه؟! اینقدر آدم هست که کمک کنه به میانمار و سوریه که لازم به پولِ ادمهای تنگ نظر و خود محور نباشه.. جای شهید و قاتل که عوض شد! جای دزد و یاغی با حافظ و پاسدارِ این مملکت هم عوض شد! طرف با پولِ به جیب زده از مملکت داره 40 ساله تو خارج میخوره و میخوابه و به نوچه های وطنیش خط و پول میده و برای ما  فی سبیل الله توئیت میزنه!!  
این بی اعتمادی دستاورد دولت های ناکارآمد بود.وقتی که من میبینم برادر آقای فلانی اختلاس میکنه و هیچ اتفاقی نمی افته.درصورتی که با اون پول میشد شهرهای جنوبی که هنوز یادگار جنگ رو دارند،آباد کرد.
جامعه ای که جو غالبش بجای اینکه شایسته سالاری باشه،فقط ژن خوب ها بهره میبرند.چه فرقی بین یک جوون لیسانسه با دختر وزیر هست؟چطور اون دختر میتونه وام نجومی بگیره و کار صادرات انجام بده؟
آدمایی که با تکرار یک لیست روی کار اومدن،خودشون رو محق میدونن و از سفره انقلاب تا چند نسل بعدشون رو میخوان بی نیاز کنن.
و خب به شخصه برای من جای سوال هست که مملکت انقدر بی صاحاب شده که افتاده دست یک عده و سودجویی میکنند.یعنی مملکت هر چهارسال می افته دست یک جناح که هراندازه تونستن غارت کنن؟چپ و راست هم فرقی نداره خیلی...هرکدومشون یکجوری هستن.
اونوقت رهبری چرا کاری نمیکنند؟چرا اگر کاری میکنند ما باز شاهد اختلاس هایی هستیم که رسانه ای میشه؟
منم شاید همین کارو کنم...
ولی فعلا تلگرام و با یه خط ناشناس وصل کردم و فقط با یه دوستم در ارتباطم
هرچقدر کمتر وقت بذارید و درتماس باشید،آرامشتون بیشتره...

خب عزیز بیشترین دشنام رو اونهایی خوردن که مقصر ماجرا نبودن.. حواست هست؟! اونیکه اختلاس کرده رو همون سپاه بالاخره گرفت انداخت زندان! متهم اصلی داره در میره.. دلیل شاید اینه که هیچ کس نمیخواد کار خودش رو درست انجام بده. هر کسی در جای خودش بهترین و با مسئولیت ترین باشه ، به عنوان یک زن، مرد، کارگر، دانش آموز، معلم، پزشک، قاضی، مهندس، دامدار، مدیر، هرکسی حق خودش رو ادا کنه برای مملکت خودش اونوقت شاهد بسیاری ازین مشکلات نخواهیم بود! 
همین سیاسیون بی کفایت با رای همین مردم دوباره انتخاب شدن! چرا؟ از مریخ اومدن به آقای روحانی رای دادن؟! نمیدونستن برادرشون حسین فریدونه؟! شما شهوت مقام رو دست کم نگیر! آدما رو عوض میکنه.. رئیس جمهور مردمی میاد، انحرافی میره.. اینکه از اولش وضعش مشخص بود.. پول و قدرت متوهم میکنه آدما رو. قرآن میگه فقط مخلصون ، بندگان مخلص خدا هستن که از شیطان و مکرش در امان میمونن.. پناه بر خدا. 
خب چرا این سیاسیون بی کفایت رای میارن؟چرا بقول خودتون کانال های تلگرامی ضد حکومت به خواستشون میرسند؟
میدونید درد کجاست؟ مردم مملکت من مرجع خبریشون بی بی سی هست.
چرا مردم شبکه های ماهواره ای براشون بیشتر از شبکه های وطنی جذابیت داره؟
چرا مردم هالوین و کریسمس و ولنتاین رو جشن میگیرند؟
همه اینا بخاطر این هست که فکر کردند همین که مرزهای جغرافیایی کشور من در امان باشه کافیه.
فکری به حال فرهنگ سازی نکردند.فکر کردند نسل های بعد از انقلاب هم انقلابی هستند.
هیچ بفکر خوراک ذهنی و فرهنگی مردم نبودند.
الان هم دیگه خیلی دیر هست.ریشه کن کردن یک طرز فکری که با برنامه تزریق شده تقریبا محال هست.و بنظرم باید هزینه سنگینی پرداخت بشه تا دوباره یکسری ارزش ها احیا بشه.

آفرین به تحلیل دومت.. بله دقیقا زدی به هدف.. فرهنگ اون چیزیه که آقا میگه حاضرم براش جون بدم.. ولی فرهنگ حلقه ی مفقوده ی همه دولت ها بوده.. میدونی حتی احمدی نژاد هم کار عمرانی و ساخت و ساز پل و خونه و راه و ... داشت ولی فرهنگ رو رها کرده بود... زیر سازهای یه کشور و تمدنش فقط به ساختمونهاش و پل و پالایشگاه و نیروگاهش نیست.. اون قسمت نرم افزاری خیلی مهم تره.. چون آدم سازه، انگیزه سازه.. تمدن سازی چطوریه؟ با علوم انسانی و فرهنگ و هنره که میشه در این دنیا رد پایی از کشور و تمدن خودت به جا بگذاری و دلها رو به طرف خودت جذب کنی.. اثر یه کتاب و تئوری علوم انسانی بیش از لشگر کشی و قدرت نمایی فیزیکیه.. 
به همین دلیلیه که رهبر تنها مسئول کشوریه که با نویسنده ها و شعرا نشست و جلسه داره و شاعرای مملکت رو به اسم کوچیک میشناسه، کتاب معرفی میکنه، متن مینویسه برای کتابا.. نمایشگاه کتاب با ناشرا گفت و گو میکنه، کتاب میخونه، برای جوونهای اروپا و آمریکا نامه مینویسه.. یه نفر باید جور چند نفر رو بکشه؟ اگر فقط سیصد نفر از هزار تا مدیر دولتی مثل ایشون بودن الان وضع اینطور بود؟! 
خب شما که هم درد رو میدونی و هم تحلیلت درسته چرا خطای همون هایی رو مرتکب میشی که میدونی اشتباه میکنن؟! شوخی کردم .. بی خیال.. باید دست رو گذاشت روی زانو و بلند شد. وقتی هیچ جیزی اون چیزی نیست که باید باشه، تو بهترین چیزی باش که میتونی باشی!
دقیقا درسته.باید هرکسی در حیطه کاری خودش بهترین باشه.
اصلا من طرفار احمدی نژاد نیستم اما چرا نمیان قضیه مسکن مهر رو که انقدر بولد کردن اینجوری بررسی کنند که یک زمانی یک مسئولی طرحی رو ارائه کرد.
حالا اگر توی این طرح از مدیر بالادستی تا مهندس اجرایی،کم کاری کردند خطا از کسی هست که این طرح رو ارائه داده یا کسی که کم کاری کرده؟
شما یک اداره دولتی کار داشته باشی فاتحه ات خوندست،چندین روز معطلت میکنند بیخود.
از ماست که برماست...خود مردم دلشون به حال خودشون نمیسوزه.اگر ما بدترین حکومت و دولت هم داشتیم اما مردم نسبت بهم مسئول و دلسوز بودن اوضاعمون بهتر از الان بود.

امیدوارم که بتونم بهترین باشم :)
نظر های من رو تایید نمی کنی؟
فکر می کنم اینجا هم نظر دادم
:| من همه نظرات رو تایید میکنم.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">